DOĞRUDAN TERMAL ETİKETLER

BASİT. MALİYET ETKİLİ.

ÇEVRE DOSTU.


Doğrudan Termal Etiketler

Direkt termal etiketler, direkt termal baskı işlemi ile yapılan uygun maliyetli bir etiket türüdür. Bu işlemde, kaplanmış, termo-kromatik (veya termal) kağıdın belirli alanlarını seçici olarak ısıtmak için bir termal baskı kafası kullanılır. Kağıt, termal baskı kafasının üzerinden geçer ve ardından ısıtıldığı yerde siyaha dönerek istenen bir görüntü oluşturur. İki renkli doğrudan termal baskı, iki sıcaklıkta ısı uygulayarak hem kırmızı hem de siyah görüntüler oluşturabilir. Doğrudan termal etiketlerde mürekkep, toner veya şerit kullanılmaz, yalnızca kimyasal olarak işlenmiş, ısıya duyarlı malzemeler kullanılır.


Doğrudan termal etiketler için yaygın uygulamalar

Doğrudan termal etiketler uzun süredir et, kümes hayvanları ve süt ürünleri için kullanılmaktadır. Bugün, termal kağıtlar ve doğrudan termal yazıcılardaki gelişmeler, teknolojiyi neredeyse her pazarda daha fazla ürün için daha uygun hale getirdi. Bazı yaygın uygulamalar şunları içerir:


Özellikle nakliye etiketleri, hasta ve ziyaretçi kimliği, makbuzlar ve bilet basımı için birçok ürün için barkodlar

Ad etiketleri ve ziyaretçi geçişleri

Kuponlar

Etkinlik biletleri

GHS uyumlu etiketleri uygun maliyetli bir şekilde yazdırın

Ve dahası


Direkt termal etiketlerin avantajları

Doğrudan termal etiketler, sürekli makaralara veya tabakalara yazdırılır ve büyük miktarlarda basit etiketler oluşturmak için oldukça uygun maliyetlidir. Termal şerit kullanmadıkları için, kısmen ham petrol ürünlerinden yapılmış şeritleri kullanan termal transfer etiketlerine göre daha çevre dostu bir seçenektir. Daha temiz baskı çalışmaları için yeni, BPA içermeyen ve fenol içermeyen termal kağıtlar bile mevcuttur. Doğrudan termal yazıcıların çalıştırılması genellikle mürekkep püskürtmeli, lazer veya termal transfer yazıcılardan daha ucuzdur. Ayrıca atıkları ve nakliye ağırlığını da azaltırlar - bu da maliyet ve çevresel kaygıların önemli etkenleri. Diğer faydaları şunları içerir:

Termal baskı şeritleri izleme ve yeniden yükleme ihtiyacını ortadan kaldırdığından, baskı işlemi sırasında zamandan tasarruf

Kurdelelerden kaynaklanan kırışıklıkların giderilmesi

Fizikte azalma

2002 yılında İstanbul Hadımköy'de kurulan BSK Etiket ve Ambalaj olarak; dünya çapında yüksek kaliteli hizmet sunmaktayız. Flekso, dijital ve serigrafi makineleri dahil en son teknolojilere sahip BSK Etiket ve Ambalaj Şirketi, 23 ülkeden farklı müşterilerine hizmet vermekten mutluluk duyar.


Powered by TurkuvazSoft | © 2021 All rights reserved.